RD URBANSCAPE LOKA : RD KOPER 2013 20:20 (9:10)

Gledalcev: 400; Sodnika: Aljoša Žibret in Miran Teršek

RD URBANSCAPE LOKA: Pešić, Vrbinc M. 3, Rakovec, Šibanc 7, Gartner 1, Dolenc, Kavčič 4, Jamnik, Bradeško 2, Jeseničnik, Pipp, Bergant, Jesenko 3, Plestenjak, Vrbinc A., Božnar. Trener: Robert Beguš

RD KOPER 2013: Breznikar, Grzentič 2, Vlah 5, Krečič 3, Matijaševič 3, Kocjančič, Poklar, Vran, Moljk, Zugan, Nikolić, Smolnik 2, Sokolič 1, Guček, Sever, Bratkovič 3. Trener: Veselin Vujović

Izključitve: RD Urbanscape Loka 4 min, RD Koper 2013 22 min
7m: RD Urbanscape Loka 7(5), RD Koper 2013 3(3)

Že vnaprej se je vedelo, da bomo priča izenačeni tekmi, da pa bo tako napeto, si ni predstavljal nihče! Začetek tekme je pripadel gostom, ki so ves čas držali prednost zadetka ali dveh, ob polčasu pa je semafor kazal rezultat 9:10. Drugi polčas se je začel po notah domačih, ki so prevzeli pobudo in konstantno držali prednost gola ali dveh, v 50. minuti pa se jim je pot do zmage odprla kar sama. Gostje so namreč v enem napadu dobili dve izključitvi, za nameček pa je zaradi nešportnega obnašanja, najprej dve minuti nato rdeči in na koncu še modri karton, prejel gostujoči trener Veselin Vujović. Zmaga je bila na pladnju, Ločani so sicer držali prednost, a so gostje s fanatično borbenostjo uspeli izenačiti dobre pol minute pred koncem. Domačini so imeli zaključno žogo v rokah, zadnji napad je z levega krila zgrešil Šibanc (sicer najboljši strelec pri domačih), tako da je ostalo pri delitvi točk. V nedeljo 17.12. sledi verjetno najtežje gostovanje v ligi, saj fantje odhajajo k vodilni ekipi NLB lige, RD Riko Ribnici, že sedaj pa je jasno, da tudi v Ribnici ni predaje! Gremo Loka!