RD Urbanscape Loka – RD Herz Šmartno 34 : 24 (19 : 10)

Urbanscape Loka – Herz Šmartno 34:24 (19:10)

Dvorana Poden, sodnika: Marko in Matjaž Pirc.

Urbanscape Loka: Božnar, Juričan, A. Vrbinc, M. Vrbinc 3, Rakovec 4, Šibanc 7 (3), Gartner, Dolenc, Kavčič 8, M. Jesenko 1, U. Pipp 1, Bradeško 1, Jeseničnik 1, M. Pipp, Bergant 3, A. Jesenko 5 (1).

Herz Šmartno: M. Sadar, Muratović, Kukovica, Strmljan 3, Ribarič, Kunst 7, Cirar 1, Justin 2 (1), Bahovec, Žižek, A. Sadar 2, Avsec 2, Jerina, Močnik 2 (1), Dobovičnik 5, Ostrež.

Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 4 (4), Herz Šmartno 2 (2).

Izključitve: Urbanscape Loka 4, Herz Šmartno 10 minut.

Rdeči karton: /.

Domačini so pričakovano dosegli deveto zmago v državnem prvenstvu in zadržali visoko tretje mesto na prvenstveni lestvici, medtem ko poraženec današnje tekme iz osrednje Slovenije ostaja na zadnjem mestu prvenstvene razpredelnice.

Izbranci domačega trenerja Roberta Beguša so vse dvome o novi zmagi razrešili že po tridesetih minutah tekme, ko so bili za razred ali dva boljši od svojih tekmecev. Ob polčasu so si priigrali devet golov prednosti (19:10), v drugi polovici tekme pa niso popustili niti za ped in prepričljivo slavili.

V zmagoviti zasedbi sta bila najbolj učinkovita Aleks Kavčič z osmimi in Alen Šibanc s sedmimi goli, v poraženi pa Matevž Kunst s sedmimi ter Anže Dobovičnik s petimi zadetki. (Vir: portal SD Sport)