RD Koper 2013: RD Urbanscape Loka 26 : 27 (11:16)

Posted on Posted in Utrinki

RD Urbanscape Loka: Juričan, Anže Vrbinc; Matija Vrbinc 2, Gartner 5 (2), Dolenc, Kavčič 7, Jamnik 1, Matevž Jesenko, Urban Pipp 1, Bradeško 3, Jeseničnik 1, Matic Pipp 3, Bergant, Aljaž Jesenko 4 (1), Plestenjak.

RD Koper 2013: Magdalenič, Postogna; Grzentič 2, Vlah 3, Krečič 3, Poklar, Moljk 2, Rapotec 3, Smolnik, Sokolič 1, Guček, Marić, Sever 2, Planinc, Stopar, Bratkovič 10 (5).

Ločani so tekmo 9. kroga končnice NLB lige odprli odlično ter v 4. minuti povedli s 4:0. Odličen niz so ohranjali še v nadaljevanju, vse do 18. minute, ko so se Koprčani z golom Grege Krečiča približali na vsega en zadetek (6:7). Naši fantje pa se niso dali, saj so se varovanci Roberta Beguša zbrali in znova oddaljili ter povišali vodstvo na +5 (9:14). Zadnjih nekaj minut prvega polčasa je sledila igra »gol za gol«, končni izid prvega dela pa je za 11:16 postavil Tine Gartner.

Domači so skozi celoten drugi polčas poizkušali izenačiti, a jim to ni uspelo, so se pa v zadnji minuti uspeli približati na en zadetek. V naslednjem napadu je Loka zadela preko Žige Bradeška za 25:27, in slavje po težko prigarani zmagi se je lahko pričelo. Končni izid tekme je postavil 26:27 postavil Adam Bratkovič.